Almanya'ya

Almanya’ya uçan kadın 1200 Euro ceza ödemek zorunda kaldı

Yurtdışından Almanya’ya dönenleri havalimanında kontrol eden gümrük çalışanları, özellikle kadın yolcuların bagajında altın olup olmadığına bakıyorlar. Bazı ülkelerden dönen yolcularda altın takı bulma ihtimali oldukça yüksek. Bu nedenle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerden dönenler daha titiz aranıyor.

Advertisement

Faturayı buldular

İran’dan Almanya’nın Bremen kentine uçan bir kadın yolcu gümrük kontrolüne takıldı. Yanında gümrüğe bildirmesi gereken herhangi bir eşya olmadığını söyleyen kadın, buna rağmen inandırıcı bulunmadı ve bagajı arandı. Yetkililer bu aramada kısa süre önce hazırlanmış bir fatura buldular. Faturaya göre kadın İran’da 2 adet altın takı satın almış ve bu takıların toplam değerinin de toplamda 5000 Euro olduğu görülüyor.

1200 Euro ödedi

Görevlilerin faturayı gösterdikleri 37 yalındaki yolcu bunun üzerine el çantasındaki iki adet altın takıyı gösterdi. Yanında serbest getirebileceği altın değeri olan 430 Euro’yu aşan kadın hakkında yasal işlem başlatıldı. Yapılan hesaplamaya göre yolcu 1200 Euro ödemek zorunda kaldı. Yolcu ancak bu miktarı ödedikten sonra takılarıyla beraber havalimanından ayrılabildi.

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin