Almanya’ya uçacaklar bu formu mutlaka doldurmalı

1117
Almanya

Tatil

Almanya’ya uçacaklar bu formu mutlaka doldurmalı

Almanya, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı riskli bölge ilan edilen ülkelerden gelecek olanlara ülkeye giriş öncesi kayıt zorunluluğu getirmişti. Fakat bu kurala dikkat etmeyen yolcular çıkabiliyor. Yolcular uçağa binmesi için uçuştan önce bu formu mutlaka doldurması gerekiyor. Anadolujet havayolu Almanya’ya seyahat edecek olan yolcuları form konusunda uyardı.

Havayolundan yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Almanya’nın halk sağlığından sorumlu Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından Covid-19 pandemisinden dolayı riskli kategoride belirlediği ülkelerde son 10 günde bulunan yolcuların Almanya uçuşları öncesinde Online Form doldurması zorunlu tutulmuştur.

Bu nedenle, son 10 gün içerisinde riskli ülkelerde bulunan ve Almanya’ya giriş yapacak yolcuların uçuşları öncesinde www.einreiseanmeldung.de web sitesi üzerinden Online Formu eksiksiz doldurulması sonrasında sistem tarafından kendilerine otomatik olarak verilen QR kodunu check-in işlemleri esnasında personele ibraz etmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir
Tuna Kiremitçi, "Live İzmir"de sanatseverlerle buluşuyor

Ayrıca, Almanya Sağlık Bakanlığı tarafından riskli ülkelerden gelen yolculara ülkeye girişlerinde konaklayacakları adreslerde ilk 10 günlük zorunlu karantina kuralı ve karantinanın 5. gününden sonra ücret karşılığı yapılabilecek PCR testinde negatif olan yolcuların karantina süresinin sona erebileceği belirtilmiştir.

Karantina ve istisnalarla ilgili detaylara ”Regulations for persons entering Germany” bilgilendirme dokümanından erişebilirsiniz. Dokümana erişim için lütfen tıklayınız. https://www.bundesgesundheitsministerium.de/fileadmin/Dateien/3_Downloads/C/Coronavirus/Infoblatt/2020-11-06_Infoblatt_fuer_Einreisende_engl_final.pdf İlgili dokümanda yer alan kuralların incelenerek gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin