Almanya
Advertisement

Almanya’ya dönenlerin test sonucu gecikiyor

Almanya, yurtdışından gelenler arasında koronavirüs hasta sayısının yüksek olması nedeniyle Bavyera’da farklı noktalarda otoyol üzerinde de test merkezleri açmıştı. Avusturya sınırına yakın bölgelerde kurulan test istasyonlarında ücretsiz test yaptıran yolcular, test sonucu ellerine ulaşana kadar evde karantinada kalmak zorunda kalıyor. Ancak test sonuçlarının son günlerde yolculara geç ulaşması binlerce kişiyi mağdur etti ve evde karantina süresini de uzatmış oldu. Karayolundan gelenler ve Bavyera’da havalimanına inenler test sonucunu bekliyor.

900 kişinin sonucu pozitif

Bavyera Eyaleti Sağlık Bakanı Melanie Huml, Covid-19 testi yaptıran on binlerce kişinin hala test sonuçlarını beklediğini açıkladı. Test merkezlerindeki aksaklıklar olduğu ve bu nedenle test sonuçlarının sahibine çok geç ulaştığı bilgisi verildi. Yapılan açıklamaya göre şu ana kadar yapılan 85 bin testten sadece yarısında sonuçlar yolculara bildirildi. Hatta bu henüz iletilemeyen sonuçlar arasında 900’ünün pozitif olduğu da açıklandı. Öte yandan 900 kişiye test sonucu bugün verilecek.

Evde karantinada kalmalılar

Yetkililer bu sorunun bir an önce giderilmesi için çalışmalar yapıyorlar. Verilen bilgiye göre test sonuçlarının bir an önce sahiplerine ulaşması için yoğun çaba var. Kişiler test sonucu eline geçene kadar evde karantinada kalmaya devam etmeliler. Alman yetkililer, ilk olarak test sonucu pozitif çıkan 900 kişiye bilgi verileceğini aktardılar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin