Almanya’nın bu kentinde açık alanda artık maske zorunlu

347
Maske

Tatil

Almanya’nın bu kentinde açık alanda artık maske zorunlu

Almanya’da artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni önlemler de alınmaya başlandı. Almanya’nın Münih kentinde artan vakalar sonucu bazı kamuya açık alanlarda da maske takma zorunluluğu getirildi.

Dışarıda en fazla 5 kişi yan yana olacak

Dün alınan karar doğrultusunda 24 Eylül Perşembe gününden itibaren kent merkezindeki bazı açık alanlarda maske takılması zorunlu olacak. Marienplatz, Sendlinger Straße ve Viktualienmarkt gibi alanlarda maske takmayanlar hakkında işlem yapılacak. Öte yandan dışarıda beş kişiden fazla insanın bir araya gelmesi yasaklandı. Ve sadece iki ev halkı birbirlerine ziyarete gidebilecek.

İlginizi Çekebilir
Stuttgart'ta uçuşlar durdu, yolcular bekletiliyor

Bile bile virüs bulaştırdı

Virüs bulaştığını bile bile hasta kabul etmeye devam eden bir doktor hakkında da soruşturma başlatıldı. Deggendorf bölgesinde hizmet veren doktorun bir çok kişiye virüs bulaştırdığı tahmin ediliyor.

Okullarda karantina sayıları artıyor

Bu arada Bavyera Eyaleti’ndeki okullarda da durum kötüye gidiyor. Virüs bulaşanların ve karantina altına alınanların sayısı giderek artıyor. Şu an 343 öğrenci ve 48 öğretmende virüs tespit edildi. Bundan dolayı 8800 öğrenci ve 771 öğretmen karantina altına alındı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin