bagajsız

Almanya’dan Türkiye’ye tatile uçanlar bagajsız kaldı

Avrupa’da havalimanlarında ardı ardına tepki çeken olaylar yaşanıyor. Eskiden havayolu ile seyahat “Rahat ve konforlu” olarak değerlendirilirdi. Hatta otomobille Avrupa’dan Türkiye’ye yolculuk yapanlara “Bu eziyet çekilir mi?” denirdi. Ancak son günlerde Avrupa’daki büyük havalimanlarından gelen haberler, uçakla yolculuğun tam bir eziyete dönüştüğünü gösteriyor. Haftasonunda Almanya’nın Nürnberg Havalimanı’ndan Türkiye’ye tatile uçanlar büyük bir şok yaşadı. Alanya Havalimanı’na varan yolcular, bagajların Almanya’da kaldığını öğrendiler. Tatil için gerekli bütün malzeme, giyim, ilaç ve özel eşyaların uçakla birlikte gelmediğini öğrenen yolcular, olaya büyük tepki gösterdi.

Advertisement

200 Euro masraf yaptık

Alman Nordbayern.de sitesinde yer alan habere göre Nürnberg Havalimanı’nda yaşanan teknik bir arıza nedeniyle uçaktaki bütün yolcuların bagajları yüklenemedi ve terminal binasında kaldı. Tatil yapacakları otellere yerleşenler tepkilerini sosyal medyadan duyurdular. Alanya’dan yaşadıklarını aktaran bir tatilci “Tatile geldik ama yanımızda hiçbir eşya yok. Çoluk çocuk perişan olduk. İlk işimiz alışverişe çıkmak oldu. 200 Euro harcayarak yeni giyim eşyaları satın almak zorunda kaldık. Bagajlarımız ile ilgili bize hiçbir bilgi verilmedi” diye tepki gösterdi.

Bagajlar otellere gönderilecek

Havalimanı yetkilileri ise yaşananlardan dolayı özür dilerken “Bagajların en kısa sürede tatil bölgelerine ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Varış havalimanındaki kayıp bürosuna başvuran bütün yolcuların bagajları kaldıkları otellere ulaştırılacak” bilgisini verdi. Bazı yolcular ise havalimanından şikayetçi olacaklarını aktardılar. Ancak havalimanı yetkilileri “Muhatap biz değiliz. Sizin uçuşunuzu satın aldığınız havayolu şirketi” bilgisini de verdi.

(A)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin