Almanya

Almanya’da akaryakıt hangi saatlerde daha ucuz?

Almanya’da son günlerde benzine yapılan zamlar araç sahiplerinin canını sıkıyor. Dizel ile benzine son 3 günde 6 centten fazla zam yapılırken, Super E10 yakıtı için bu zam 1,811 Euro arttı. Gelen zam haberleri ile birlikte sürücülerin nasıl ucuza yakıt alabilirim sorusu gündeme geldi. Uygun fiyata yakıt alabileceğiniz bazı tüyoları sizlerle paylaşmak isteriz.

Advertisement

Saat kaç arasında benzin almalıyım?

Akaryakıt fiyatları 07.00 ile 08.00 saatleri arasında en yüksek seviyelerde olduğundan zorunlu olmadıkça bu saat aralığında benzin almamanızı öneririz. Akaryakıt, akşamüzeri 18.00 ile 22.00 arasında en düşük seviye olurken en uygun fiyat saat 20.00 sularıdır. Uygun fiyata akaryakıt almak için saat konusunda özen gösterirseniz daha uyguna alabilirsiniz.

Otoban kenarlarında sıklık ile akaryakıt istasyonları bulunmadığı için yaşam alanının olduğu merkez fiyatlarına göre 25 cent daha pahalı olabilir. Benzin fiyatlarını kıyaslayabileceğiniz çeşitli uygulamalarla en uygun fiyatın, hangi istasyonu gösterdiğini görebilirsiniz. Bu uygulamalardan bazıları; clever-tanken.de, mehr-tanken, ADAC Spritpreise’dir. Sizler aldığınız akaryakıt fiyatını uyguna getirmek için hangi yolu izliyorsunuz?

(BK)

Kaynak:Avrupadan

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin