Ana Sayfa Aktuel Haberler Almanya Türkiye'yi "yüksek riskli" bölgeler listesinden çıkardı

Almanya Türkiye’yi “yüksek riskli” bölgeler listesinden çıkardı

Almanya Türkiye’yi “yüksek riskli” bölgeler listesinden çıkardı

Almanya, Türkiye’yi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında “yüksek riskli” bölgeler listesinden çıkardı. Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsü (RKI), Sağlık, Dışişleri ve İçişleri Bakanlıklarıyla hazırladığı riskli bölgeler listesini güncelledi.

Türkiye “riskli’ grubuna dahil edildi.

Buna göre nisan ortasından bu yana “yüksek riskli” bölgeler listesinde yer alan Türkiye, Kovid-19 vakalarının düşmesiyle 6 Haziran’dan geçerli olmak üzere bu gruptan çıkarıldı ve “riskli’ grubuna dahil edildi.

“Yüksek riskli” bölgeler listesinden Türkiye’nin yanı sıra Litvanya ve İsveç de çıkarılarak “riskli” bölgeler listesine konuldu. Çekya, Vatikan, İtalya ise tamamen “risk” bölgeleri listesinden çıkarıldı. Uruguay ise “virüs varyasyon” bölgesi olarak ilan edildi.

İlginizi Çekebilir
Lufthansa’da kaos devam edecek

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Almanya'nın Türkiye'ye seyahat uyarısını kaldırmaması ne anlama geliyor?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

delta

İsrail’de Delta varyantı nedeniyle vakalar artıyor

İsrail'de Delta varyantı nedeniyle vakalar artıyor İsrail'de ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantı nedeniyle okullarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artmaya devam ettiği bildirildi. İsrail Kamu...

İlginizi Çekebilir

sosyal yardım

2021’de milyonlarca kişi daha fazla sosyal yardım alacak

2021'de milyonlarca kişi daha fazla sosyal yardım alacak Yeni yılda Almanya'da bir çok değişiklik yürürlüğe girecek. Alınan karar doğrultusunda 1 Ocak 2021'den itibaren "Hartz 4"...