Adana Havalimanı

Adana Havalimanı kapatılacak mı?

Gündemdeki havalimanı tartışmalarının ardı arkası kesilmiyor. İtirazların yoğun olmasına rağmen kapatılan Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesi olması için yıkımına başlanmasının yankıları devam ederken bu kez ses Adana Havalimanı’ndan geldi.

Advertisement

Yolcu garantisi verilen, Tarsus’a yapılan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılması ile Adana Havalimanı’nın kapatılacağı gündeme geldi. DHİM Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı verilere göre Adana Havalimanı 2021 yılında 37 bin uçuş gerçekleştirerek 3 milyon 400 bin yolcuya hizmet verdi. Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın üzerine inşa edildiği arazinin birinci derecede verimli toprak arazisi olduğu ve havalimanın altındaki yer altı suyunun yüzeye çok yakın olduğu biliniyor.

Çukurova Bölgesel Havalimanı ne zaman açılacak?

Birgün’de yer alan habere göre 2008 yılında gündeme gelen bu havalimanının açılışı Türkiye Büyük Millet Meclisinin Cumhuriyet’i ilan etmesi ile kutlanan Cumhuriyet Bayramı’nda yani 29 Ekim’de yapılacak.

Şehrin içinde olan ve ulaşımın kolay sağlandığı Adana Havalimanı’nın arazisi üzerine hangi proje yapılacağı ise henüz bilinmiyor.

Daha önce de aynısı oldu

Benzer manzara daha önce de yaşanmıştı. Zafer Havalimanı yapımında da yolcu garantisi verilmiş ve Uşak Havalimanı kapatılmıştı. Siz Adana Havalimanı’nın kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin