AB’den Türkiye’ye ziyaret: Vizelerin kaldırılması da konuşulacak

2368
Avrupa

AB’den Türkiye’ye ziyaret: Vizelerin kaldırılması da konuşulacak

Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nden çıkan Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesi kararının ardından, iki üst düzey isim Türkiye’ye geliyor. AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in, Beştepe’de yapılacak zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la AB ve Türkiye arasındaki bir çok önemli konuyu görüşmesi bekleniyor. Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel’in Sözcüsü Barend Leyts’in resmi Twitter hesabından duyurduğu ziyaret, bugün gerçekleşecek.

Masada olan önemli konular: Göç, vize serbestisi, Doğu Akdeniz ve Gümrük Birliği

Türkiye ve Avrupa arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi ve ilişkilerin geliştirilmesinde kritik öneme sahip toplantıda, birçok önemli konu ele alınacak. 25 yıllık Gümrük Birliği Anlaşması’nın güncellenmesi, göç akınını yönetebilmek adına göç anlaşmasının genişletilmesi gibi önemli konuların görüşüleceği toplantıda, Avrupa’nın Türkiye’ye vaat ettiği vize serbestisi de masada olacak.

İlginizi Çekebilir
Kapıkule’de eylem: Kuyrukta beklemekten bıktık

Toplantının, 14 Nisan’da Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın Türkiye’ye yapacağı ziyaretin öncesine denk gelmesi sebebiyle, Yunanistan ve Türkiye arasında yeniden başlayan istişare görüşmelerin de toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin