ABD negatif Koronavirüs testi şartı getirdi

6
koronavirüs

Tatil

ABD negatif Koronavirüs testi şartı getirdi

Koronavirüs salgınında 380 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir Covid-19 önlemi alındı. Ülkeye hava yoluyla yapılacak girişlerde negatif Koronavirüs testi şartı getirildi.

Önce İngiltere, şimdi tüm dünya

25 Aralık 2020’de yeni mutasyon çıkan İngiltere’den gelecek tüm yolculara negatif Koronavirüs aşısı sonucunun zorunlu kılan ABD, uygulamayı tüm yolculara yaydı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre; 26 Ocak 2021 tarihinden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ne hava yolu ile gelen yolculardan negatif Koronavirüs testi sonucu istenecek.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Robert Redfield, “Test tüm riskleri ortadan kaldırmaz ama bir süre evde kalmak, maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak gibi önlemlerle desteklendiği zaman seyahatler daha güvenli ve sağlıklı hale gelebilir” dedi.

İlginizi Çekebilir
Uçakta mideniz bulanıyorsa mutlaka bunu deneyin

ABD’nin yeni duyurduğu Koronavirüs tedbiri 26 Ocak’ta uygulanmaya başlanacak. Ülkede salgın başından bu yana 22 milyon 784 bin 91 kişi Koronavirüse yakalandı, 379 bin 551 hasta ise hayatını kaybetti.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin