Ana Sayfa Gündem Avrupa AB 2021 turizmini kurtarmak için Aşı Pasaportu Zirvesi düzenliyor

AB 2021 turizmini kurtarmak için Aşı Pasaportu Zirvesi düzenliyor

AB 2021 turizmini kurtarmak için Aşı Pasaportu Zirvesi düzenliyor

Avrupa Birliği(AB) 2021 yılı turizmini Koronavirüs salgını etkilerinden kurtarabilmek, tam ve kısıtlamasız açmak için Aşı Pasaportu zirvesi düzenleyecek. Daha önce Çin aşısı nedeniyle AB Aşı Pasaportu’nda yer alamayan Türkiye, zirveye de davet edilmedi.

Sözcü’de yer alan habere göre; Avrupa Birliği Aşı Pasaportu Zirvesi’nin amacı, Akdeniz, Ege ve Alp Dağları turizmini kurtarmak. Birlik içinde onaylanmış aşıların uygulandığı kişilere verilecek olan Aşı Pasaportu’na Türkiye’nin de entegre olması için yoğun görüşmeler yapılması gerekiyordu ancak Türkiye’den AB’ye bir talep ulaşmadı. Avusturya’nın talebi ile toplanan zirvede Almanya, Fransa, İtalya, Yunanistan ve İspanya hazır bulunacak. Kıbrıs Rum Kesimi’nin takipçi olarak katılım sağlayacağı Aşı pasaportu Zirvesi’nde 26 AB üyesi ülkeden 12’si katılacak.

İlginizi Çekebilir
Almanya’da silahlı saldırı: 2 ölü

1 Haziran’da hazır olması planlanıyor

1 Haziran’da hazır olması planlanan Aşı Pasaportu’nun sürecini hızlandırmak istediklerini belirten Avusturya Turizm Bakanı Elisabeth Köstinger, “Önceden yapılacak herhangi bir görüşme ve oylama, bu projeye yardımcı olacaktır. Bu yeşil kart, günlük yaşamda seyahat özgürlüğünü ve normalleşmeyi getirecek” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Almanya'da korona endişesi: 1 kişi öldü, 7 kişi yoğun bakımda

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

Gümrük kapısında

Gümrük kapısında o halıların içinden bakın ne çıktı?

Sınır kapılarında yaşanan kaçakçılığı önlemek için gümrük muhafaza ekipleri kimseye göz açtırmıyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye ve İran’ı birbirine bağlayan Gürbulak Gümrük Kapısı kontrollerinde bir...