Ana SayfaAktuel Haberler65.Eurovision şarkı yarışmasından diskalifiye edildiler

65.Eurovision şarkı yarışmasından diskalifiye edildiler

65. Eurovision şarkı yarışmasından diskalifiye edildiler

Koronavirüs salgınıyla geçen yıl iptal edilen Eurovision Şarkı Yarışması’nda bu yıl bir ülke yarışmadan çıkarıldı. Avrupa Yayın Birliği, sunduğu şarkının “Rekabet kurallarını ihlal ettiği” gerekçesiyle Belarus’un, bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması’ndan diskalifiye etti.

Bu yıl Hollanda’da 18-22 Mayıs tarihleri arasında sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenecek olan Eurovision’da Belarus yarışamayacak. Eurovision’un organizatörleri Belaruslu “Galasy ZMesta” grubunun “I’ll Teach you” (Sana Öğreteceğim) adlı şarkısının siyasi bir alt metin içerdiği iddiasıyla Minsk’e şarkının içeriğini değiştirmek için zaman vermişti. Ayrıca şarkı, Eurovision organizasyonunun YouTube kanalından da kaldırılmıştı. Son olarak Avrupa Yayın Birliği’nden, “Belarus, ne yazık ki, Ulusal Devlet Televizyon ve Radyo Şirketi’nin (BTRC) uzatılan süre içinde geçerli bir proje sunamaması nedeniyle, mayıs ayındaki 65’inci Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmayacak” açıklaması geldi.

İlginizi Çekebilir
Rijksmuseum açıldı

Belarus’tan “siyasi karar” itirazı

Avrupa Yayın Birliği üyesi ve Ulusal Devlet Televizyon ve Radyo Şirketi Başkanı İvan Eismont, Sputnik’e yaptığı açıklamada alınan kararın siyasi amaçlı olduğunu belirterek, “Bizi diskalifiye etme kararı siyasi motivasyonlu, bu da Avrupa Birliği’nin pek hazzetmediği bir şey, fakat bunun tam aksi olduğunu biliyoruz. Bize bazı kıstasların ihlal edildiği dışında hiçbir şeyin netleştirilmediği bir mektup gönderdiler. Şarkının hangi sözlerinin ihlal içerdiği bilinmemektedir. AYB, iddiaların özünü açıklayamıyor” dedi.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye'deki günlük koronavirüs vaka sayısı yine arttı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

kadın

Manavgat’ta kanser hastası kadın, tedavi parasını yangında kaybetti

Manavgat'ta kanser hastası kadın, tedavi parasını yangında kaybetti Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında evi kullanılamaz hale gelen ve tedavisi için biriktirdiği parasını da kaybeden kadın,...

İlginizi Çekebilir

Titus Tüneli

Bin esirin elleriyle yaptırılan Titus Tüneli’ne turist akını

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan Titus Tüneli, yerli ve yabancı turistlerin, doğa tutkunlarının ve gezginlerin akınına uğruyor. Romalılar döneminde, kenti sel sularından korumak için bin esire...