2023
Advertisement

2023 için yurtdışındaki Türklerden bakın ne istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına hitap etti. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki temaslarında Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) yemeğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hangi siyasi tercihte bulunursak bulunulalım, oy kullanmak yoluyla Türk demokrasisine sahip çıkmak hepimizin görevidir. Sizlerden iradenize sahip çıkmanızı, buradaki her bir vatandaşımızın sandığa giderek muhakkak oyunu kullanmasını teşvik etmenizi istiyorum.” dedi.

cumhurbaşkanı

Siz de oy kullanacaksınız

2023 seçimlerine büyük önem verdiklerini kaydeden Erdoğan, “Yurt dışındaki siz vatandaşlarımızın da oy kullanacağı bu tarihi seçimleri, tam anlamıyla bir milli irade şölenine dönüştürmek arzusundayız” dedi. Gelecek sene Cumhuriyetin 100’üncü yılına kavuşmanın haklı gururunun yaşanacağını belirten Erdoğan, “Aynı zamanda 2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığı içinde yola devam ediyoruz. Son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle, yaptığımız devrimlerle Türkiye’yi her alanda hayal dahi edilemeyen seviyelere taşıdık. Hak ve özgürlüklerden ekonomiye, enerjiden savunma sanayiine, eğitimden ileri teknolojiye, terörle mücadeleden dış politikaya kadar geniş bir yelpazede ülkemizin gücüne güç kattık.” diye konuştu.

Yapılamaz denenleri yaptık

Erdoğan şöyle devam etti: Akıl ve vicdan sahibi herkes 2002’nin Türkiye’si ile 2022’nin Türkiye’si arasında dağlar kadar fark olduğunu kabul edecektir. Bugün bölünmüş yollarıyla, otobanlarıyla, hızlı tren hatlarıyla, tünelleriyle, havaalanlarıyla, Marmaray’ı, Avrasya Tüneli, köprüleriyle ulaşım altyapısını tamamlamış bir Türkiye var. Hepsinden öte İGA’sı ile dünyada ilk 3 içinde yer alan havalimanıyla bir Türkiye var. Bir diğer taraftan Çanakkale Köprüsü ile dünyada ilk 3 içinde yer alan bir köprüye sahip. Bütün bunlar bu dönemde oldu ve herkesin ‘Yapılamaz’ dediklerini bizler gerçekleştirdik. Ve şu anda Çanakkale Köprüsü dünyada bir örnek. Havalimanımız bir örnek. Pandemi döneminde dünyadaki havalimanları tamamen stop derken bizimki çalışıyordu. Çalıştı ve hala da özellikle kargo taşımacılığında dünyada ilk 5’in içerisinde yer alıyor.”

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin