Reklam

Ana Sayfa Turizm Havayolu Çocuğun tuvalete gitmesine izin vermeyen hostese tepki yağıyor

Çocuğun tuvalete gitmesine izin vermeyen hostese tepki yağıyor

Kurallara uymak elbette önemli, ancak bazı durumlarda görevlilerin aşırı kuralcı olmaması ve istisna yapması gerekir. Ryanair havayolu şirketi ile Madrid’den Hamburg’a uçan 5 yaşındaki çocuğa yapılan muamele sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Olay şöyle gelişti:

Anne ve 5 yaşındaki oğlu rötar yapan uçakta 1 saat beklemek zorunda kaldılar. Pilot, kalkışın 45 dakika daha gecikeceğini anons etti. Bu sırada kemerleri bağlı vaziyette bekleyen çocuk annesine tuvaletinin geldiğini söyledi. Anne hostese „Ҫocuğum acil tuvalete gidebilir mi“ diye sordu. Hostes ise „Kemer ikaz lambasını görmüyormusunuz, yerinizden kalkamazsınız“ diye tepki gösterdi. Anne „Ҫocuğum altına mı yapsın?“ diye sitem etse de hostes kararından vazgeçmedi.

Ҫocuk bir süre sonra dayanamadı ve altına yaptı ve yaklaşık yarım saat bu vaziyette beklemek zorunda kaldı. Anne ise ancak uçak kalktıktan sonra tuvalete gidip bez getirip çocuğunun altını silebildi. Bu sırada diğer yolcular alkış tutarak anne ve oğluna destek oldular. Havayolu şirketi tüm tepkilere rağmen olayla ilgili ne bir özür diledi, ne de bir açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir
"Egeli" sofraların yeni gözdesi olacak

Kurallar gereği kemer takma ikaz lambası yandıktan sonra yolcuların yerinden kalkmaması gerektiği doğru. Ancak yine de hostesin 5 yaşındaki bir çocuğa anlayış göstermesi gerekirdi. Kaldı ki, daha uçağın kalkmasına tam 45 dakika vardı.

(A)

 

İlginizi Çekebilir
Türkiye’de dinlenirken aracı soyuldu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

THY

THY ve Pegasus bu ülkeye uçuşları durdurdu

THY ve Pegasus bu ülkeye uçuşları durdurdu İngiltere, geçtiğimiz günlerde Türkiye'yi koronavirüs salgını nedeniyle kırmızı listeye almıştı. Bu gelişme sonrasında Türk Hava Yolları (THY) ve...

İlginizi Çekebilir

Fransız Büyükelçi

Fransız Büyükelçi Eskişehir’e hayran kaldı

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Eskişehir’e hayran kaldı. Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz...